Zadnje novice

Prijavim.se novice

24 April 2024

Naročanje na novice

Dne 05.05.2013 je bilo s strani Team Turbo Tropovci organizirano tekmovanje v cestni vožnji. Poleg tekme za Pokal Slovenije je tekma veljala tudi za Državni pokal tako, da smo letos zelo zgodj dobili tudi državne prvake v cestni vožnji.

S strani naših licenciranih tekmovalcev se je tekmovanja udeležil samo Mitja Oter, ki si je v svoji kategoriji MB prikolesaril 11. mesto. Čestitamo.

Slovenija: Najhitrejši amater v državi je Matej Lovše

Rogašovci, 5. maj 2013 - V občini Rogašovci pri Svetem Juriju na Goričkem je potekalo prvenstvo Republike Slovenije v cestnem kolesarstvu za amaterje, masterje in ženske. Prvenstvena cestna dirka, ki jo je organiziralo športno društvo Team Turbo Tropovci, se je imenovala pokal Občine Rogašovci 2013. Dirka je potekala po vaseh Sveti Jurij, Dolnji Slaveči in Večeslavci. Dolžina kroga je bila 10,2 km, višinska razlika pa 202 m na krog. Kljub deževnemu vremenu se je na startu zbralo skupaj 124 kolesarjev in kolesark. Na 71,4 km dolgo progo (7 krogov) se je prva podala skupina kolesarjev, starih od 15 do 49 let. Nekaj minut kasneje so startali starejši kolesarji in ženske, ki so vozili 30,6 km (3 kroge). V prvi skupini je 71,4 km dolgo in razgibano progo najhitreje prevozil Matej Lovše (Tušmobil), ki je v ciljnem sprintu ugnal Igorja Kopšeta (Team korak naprej - ekomaraton.si) in domačina Primoža Obala (Team Turbo Tropovci). V drugi skupini je ciljno črto po 30,6 km prvi prečkal Branko Bojanc (Sprint Novo mesto) pred Milošem Brecljem (Izvir Vipava) in Ivanom Zagorcem (KD Papež Podgorje). Proga je bila izredno razgibana z vzponi in spusti, dež in mokro cestišče pa sta botrovala, da so najboljši kolesarji več čas vozili v strnjeni koloni in dokaj previdno. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjem krogu tik pred ciljem. Zaradi okvar na kolesih so morali odstopiti nekateri favoriti, med katerimi je bil tudi Gregor Sikošek (Sprint Novo mesto), ki je do dva kroga pred koncem dirke vodil z rahlo prednostjo. Nato mu je počila guma in ker ni bilo pomoči, je moral odstopiti. Organizacije dirke je bila glede na vremenske okoliščine odlična, le sodniki so malce dolgo računali končne rezultate, prav tako pa niso bili preveč prijazni do maloštevilnih medijev. Vir: http://www.morel.si/Sport/_Slovenija_Najhitrejsi_amater_v_drzavi_je_Matej_Lovse/

Cestna dirka pri Svetem Juriju na Goričkem

Pri Svetem Juriju na Goričkem je bilo danes prvenstvo Republike Slovenije v cestnem kolesarstvu. Tekmovanje je priredilo Športno društvo Turbo Team Tropovci, nastopili pa so amaterji, masterji in ženske. Dirka po Svetem Juriju in okolici je bila poimenovana tudi Pokal občine Rogašovci 2013. Dolžina kroga je bila 10,2 km in je imela višinsko razliko 202 metra. Mlajši kolesarji so vozili 7 krogov, starejši in ženske pa tri kroge. Start dirke je bil pri gostišču Kuzmič.

V prvi skupini je 71,4 km dolgo in razgibano progo najhitreje prevozil Matej Lovše (TUŠMOBIL), ki je v ciljnem sprintu ugnal Igorja Kopšeta (TEAM KORAK NAPREJ - EKOMARATON.SI) in domačina Primoža Obala (TEAM TURBO TROPOVCI). V drugi skupini je ciljno črto po 30,6 km prvi prečkal Branko Bojanc (SPRINT NOVO MESTO) pred Milošem Brecljem (IZVIR VIPAVA) in Ivanom Zagorcem (KD PAPEŽ PODGORJE). Zmagovalci svojih starostnih kategorij in s tem državni prvaki so postali: - Amaterji (15-29 let): Primož Obal (TEAM TURBO TROPOVCI), čas 2:10:17, povprečna hitrost 32,7 km/h, - Master A (30-34 let): Matej Lovše (TUŠMOBIL), čas 2:10:16, povprečna hitrost 32,7 km/h, - Master B (35-39 let): Igor Kopše (TEAM KORAK NAPREJ - EKOMARATON.SI), čas 2:10:17, povprečna hitrost 32,7 km/h, - Master C (40-44 let): Dušan Hajdinjak (TEAM TURBO TROPOVCI), čas 2:12:35, povprečna hitrost 32,13 km/h, - Master D (45-49 let): Iztok Melanšek (CVS MOBILE SPORTSTYLE), čas 2:10:42, povprečna hitrost 32,59 km/h, - Master E (50-54 let): Branko Bojanc (SPRINT NOVO MESTO), čas 1:01:12, povprečna hitrost 29,9 km/h, - Master F (55-59 let): Boštjan Slak (KD BRDA DOBROVO), čas 1:01:35, povprečna hitrost 29,72 km/h, - Master G (60-64 let): Matej Mihovec (ŠD TURBO M), čas 1:03:11, povprečna hitrost 28,96 km/h, Master H (65-69 let): Alojz Oblak (ŠD BAM.BI), čas 1:03:31, povprečna hitrost 28,81 km/h, - Maater I (od 70 let naprej): Herbert Kotnik (KD MENGEŠ), čas 1:09:15, povprečna hitrost 26,43 km/h, - Ženske A (do 34 let): Danijela Svetik (KD BRDA DOBROVO), čas 1:03:21, povprečna hitrost 28,89 km/h, - Ženske B (35-49 let): Andreja Jagodic (ŠD BAM.BI), čas 1:02:40, povprečna hitrost 29,2 km/h, - Ženske C (od 50 let naprej): Ivanka Škelj (KD BRDA DOBROVO), čas 1:10:34, povprečna hitrost 25,93 km/h.