Zadnje novice

Prijavim.se novice

27 April 2024

Naročanje na novice

21.06.2011  -  Kolesarski klub Postojna je v nedeljo 19.06.2011 organiziral kolesarsko prireditev 9. Vzpon na Mašun za POKAL LIV podjetja Kolektor Liv d.o.o.. Žal tudi letos niso imeli sreče z vremenom. Zeus je bil tudi tokrat nepopustljiv. Pravijo, da je v vodstvu še vedno sonce proti dežju z rezultatom 6:3. Prireditve se je udeležilo 102 tekmovalca, tako rekreativnih kot tistih, ki nastopajo v točkovanju za Pokal Slovenije v amaterskemu kolesarjenju.
Tudi letos je bil na vrhu najhirejši član postojnskega kluba Mitja Oter. Traso (11 km) je prevozil v času 28:04. Drugo uvrščeni je bil Stefano Miani, ASD Cividalesi medtem ko je bil tretji Gregor Sikošek, Team JB Center.

.

Za zmagovalcem sta zaostala za 11 sekund in 16 sekund. Borba za prvo mesto je potekala skoraj do zadnjega kilometra ko je kasnejši zmagovalec pritisnil na pedala. Najboljša tekmovalka je bila Danijela Svetik, KD Brda s časom 33:55. Drugo uvrščena je bila predstavnica KK Postojna Nataša Kenk, medtem ko je bila tretja članica ŠD Bam.bi, Zajec Maja.
17 članska ekipa kluba je posegla tudi na stopničke po kategorijah. V kategoriji Ženske A je bila Nataša Kenk druga, medtem ko je bil Milan Bahar zmagovalec v kategoriji Masters H. Janez Otoničar je osvojil 5. mesto v Master G, Klavdij Čepirlo, 11 mesto Masters D, Andrej Širaj, 6. mesto, Toni Geržina, 7. mesto ter Marko Bajec, 12. mesto, vsi Masters C. Zmagovalec v Masters B je tudi absolutni zmagovalec Mitja Oter. V isti kategoriji je Igor Šabec osvojil 7. mesto medtem ko sta bila Matej Šabec in Franci Škodič 12. in 13. Med Master A je bil Damijan Potepan tretji. Danilo Bole, Amater C, 4. mesto medtem ko je bil v Amater B Domen Černač šesti.
Zmagovalko smo imeli tudi med MTB Ženske, Katja Rutar medtem ko sta bila med MTB moški B Boštjan Čestnik drugi in Darijo Zadel tretji.
Najštevilčnejšo ekipo so tudi tokrat imeli člani KD Brda medtem ko sta si drugo in tretje mesto po samo izločitvi KK Postojna z žrebom razdelila KK Izvir Vipava in ŠD Bam.bi vsak s po osmimi tekmovalci.
V kategoriji zaposlenih v Koncern Kolektor pa so se tekmovanja udeležili in s tem tekmovali za pokal LIV štirje tekmovalci. Prvo mesto je osvojil Dejan Poljanec, 2. mesto si je prikolesaril Aleš Grošelj. Tretji je bil Janko Otoničar medtem ko je četrto mesto osvojil Milan Potužak.

Torej vsem letošnjim tekmovalcem se zahvaljujemo, da so prišli na naše tekmovanje čeprav so bile vremenske razmere letos zares slabe. S tem pa vas že vabimo kot tudi vse ostale na našo jubilejno 10. izvedbo Vzpona na Mašun, ki ga bomo organizirali v letu 2012. Datum pa lahko tudi že zapišemo, 17.06.2012 oziroma teden dni po Maratonu Franja. Vabljeni.

Sponzorji, ki so nam pomagali tako financno kot tudi na kakšen drugačen način pri organizaciji 9. Vzpona na Mašun:
KOLEKTOR LIV d.o.o, Postojna, MOBITEL d.d., KOMPAS POSTOJNA, TRIGLAV d.d., POMIPLAST d.o.o., Postojna, RED BULL, Gostišče MAŠUN, Mašun, Gasilsko društvo Koritnice.
Vsem sponzorjem in vsem, ki ste nam bili v pomoč pri organizaciji tekmovanja se prav lepo zahvaljujemo.