27 April 2024

20.06.2010  -  Kolesarski klub Postojna je organiziral tradicionalni 8. Vzpon na Mašun za pokal LIV podjetja Kolektor Liv d.o.o. Slaba vremenska napoved se je v nedeljo izkazala kot resnična; dež žal ni hotel pojenjati, toko, da je bilo vse ponovno postavljeno na glavo. Obetajoče se lepo vreme z žarki sonca so se skrivaje pojavili šele daleč po koncu tekmovanja. Letos pa močne burje ni bilo na spregled, da bi odpihnila oblake.
Vzpona na Mašun se je udeležilo 87 tekmovalcev. Tekmo ni odločil ciljni šprint ampak se je vse nekako že postvilo na svoje mesto na 6 kilometru. Takrat sta se od skupine ločila Mitja Oter in Jani Prešeren, ki sta suvereno diktirala tempo že od klanca nad Koritnicami.

Zmagovalec v moški generalni uvrstitvi je bil član KK Postojna Mitja Oter pred Janijem Prešernom (BVG Gulč). Tretje mesto pa si je privozil Jernej Grilj (KK Izvir).
Med ženskami generalno je bila prva prav tako članica KK Postojna Nataša Kenk pred Nino Mermal iz Gornjega Grada ter Katjo Rutar prav tako iz KK Postojna.

Med klubsko tekmovanje v množičnosti pa so "kot vedno" prvo mesto zasedli člani KD Brda pred KK Izvir in KD Turbo M.
V sklopu samega tekmovanja 8. Vzpon na Mašun, ki je štel za Pokal Slovenije pa sta potekali še dve tekmi:
- za  vse zaposlene v Koncernu Kolektor se je organiziralo tekmovanje za Pokal LIV podjetja Kolektor Liv d.o.o.. Prvo mesto je osvojil Janko Otoničar, drugi pa je bil Milan Potužak.
- za vse člane kluba KK Postojna pa je omenjena tekma štela kot druga preizkušnja za Pokal KK Postojna - Zlata Samokolnica. Posodobljen generalni seštevek po dveh tekmah.

Čestitke vsem sodelujočim na tekmovanju, ki so se ga udeležili v tako slabemu vremenu. Še posebej pa vsem na zmagovalnih stopničkah. Upamo, da se vidimo tudi naslednje leto, seveda v boljšem spomladansko sončnemu vremenu. Seveda je datum je že določen, nedelja 19.06.2011.
Foto: @DomenČernač

Sponzorji tekmovanja so bili: Kolektor Liv d.o.o., Liv Hidravlika in Kolesa d.o.o., Adriatic Slovenica, PomiPlast d.o.o. Postojna.
Prav tako pa se zahvaljujemo za pomoč pri organizaciji: Osovni šoli Knežak, Gasilcem Koritnice, Gostišču Mašun, CPK Koper, enota Ilirska Bistrica,