28 April 2024

30.04.2010  -  Kolesarski klub Postojna je v torek 27.04.2010 organiziralo prvo tekmovanje z gorskimi kolesi v disciplini kros XC Žerible 2010. Le to se je odvijalo na poligonu Slovenske vojske Žerible. Tekmovanja se je udeležilo 141 tekmovalcev od kategorij Pod 6 pa do Veteranov in najbolših v kategoriji Elite in Pod 23. Tekmovanja so se udeležili tudi tekmovalci iz sosednje Hrvaške kot tudi državna reprezentanca Ukrajine.

Da je tekmovanje XC Žerible 2010 uspelo, je zasluga tudi kar nekaj ljudi, podjetij, društev, organizacij, seveda pa je najbolj merodajen odziv samih tekmovalcev in spremljevalcev.
Prvi izmed njih so naši klubski člani Igor, Matej, Jernej, Domen, Tadej, Gregor, ki so mi pomagali uresničiti naš skupni cilj, organizirati tekmovanje z gorskimi kolesi v disciplini kros za Slovenski pokal.
Posebna zahvala gre tudi ljudem blizu kluba in prijateljem ter družinskim članom, ki so se odzvali in na tekmovanju bili kot spremljevalno osebje tekmovanja, reditelji in administracija.

Posebej bi se zahvalili tudi Poveljstvu Slovenske vojske, ki nam je zaupala v uporabo svoje vadbišče Žerible, kot tudi Vojašnici Pivki za izposojo šotora.

Brez sponzorjev in donatorjev pa tudi ne gre. Brez njih samega tekmovanja nebi mogli izpeljati tako kot smo si ga zastavili. Vrhunsko. Ali smo uspeli bodo povedali sami tekmovalci oziroma njihova udeležba na morebitni udeležbi naslednje leto. Že pripravljamo nove izzive, da začinimo tekmovalno traso.

Naši zvesti sponzorji in donatorji na tekmovanju so bili: Kolektor Liv d.o.o., Liv Kolesa d.o.o., Vereg GmbH, Mobitel d.d., Oikos d.o.o., Kompas Postojna d.o.o., MI3 d.o.o.(BMC in Suplest), KMK Box d.o.o., Pekarna Postojna d.o.o., Ino d.o.o., SM Strojkoplast d.o.o., PGP Postojna, PGP Slavina, PomiPlast d.o.o.,

- kategorije pod 7, pod 9, pod 11    - kategorije pod 13, pod 15
- kategorije pod 17, pod 19, elite ž + pod 23 ž, amater
- kategorije elite, pod 23, master 1, master 2, master 3