22.06.2009  -  Kljub slabi vremenski napovedi se je v nedeljo vse postavilo ponovno na glavo. Obetajoče se lepo vreme s soncem je kvarila močna burja. Le ta je pihala konstantno in v sunkih ter verjetno dosegala velike hitrosti. Bila bi zelo uporabna če bi bila trasa speljana obratno iz Koritnic proti Knežaku. Kdor se je ogreval na tej relaciji ve, da je lahko hitrost bila krepko čez 65 km na uro. Toda po samemu startu se je videl pravi obraz te burje. Ja burja je že pihala pravilno, iz Volovje rebri v dolino. Kolesarji pa so ponovno vozili v nepravo stran.

Sama vožnja je bila muka in mislim, da smo vsi prvič vozili s takim vetrom. Tudi Vipavci. Bodo že povedali, katera je močnejša.
Tekmo je odločil ciljni šprint med tremi tekmovalci. Zmagovalec v moški generalni uvrstitvi je bil Borut Vovk, drugo mesto je osvojil Lucijan Premrn, tretje pa Andrej Lindič. Med ženskami generalno pa je bila prva Katja Šorli, drugo mesto je osvojila Simona Žabjek, medtem ko je bila Katja Rutar (KK Postojna) tretja. Vrstni red uvrščenih deklet bi verjetno bil drugačen ker so naši dve članici, Tjaša in Aja vozile tekmo izven konkurence.
Najbolje uvrščeni iz kluba pa so bili v generalneni uvrstitvi: Gorazd Šajn, 5. mesto, Mitja Oter 7. mesto, Boris Premužič, Širaj Andrej ter Martin Otoničar.
Rezultati po kategorijah pa podajo drugačno sliko tekmovanja.
Med klubsko tekmovanje v množičnosti pa vsakokrat poteka na zavidljivi ravni. Tokrat smo se odrekli uvrstitvi (članov se nas je udeležilo 47) tako, da so ponovno zasedli prvo mesto KD Brda z 28 člani, drugi so bili ŠD Turbo M z 20 člani in tretji KK Izvir Vipava z 17 člani.
V sklopu samega tekmovanja 7. Vzpon na Mašun, ki je štel za Pokal Slovenije pa sta potekali še dve tekmi:
- za  vse zaposlene v Koncernu Kolektor se je organiziralo tekmovanje za Pokal LIV podjetja Kolektor Liv d.o.o.. Prvo mesto je osvojil Damjan Rupnik, drugi je bil Aleš Grošelj in tretji Janez Otoničar.
- za vse člane kluba KK Postojna pa je omenjena tekma štela kot druga preizkušnja za Pokal KK Postojna - Zlata Samokolnica. Posodobljena generalna lestvica po dveh tekmah.
Čestitke vsem sodelujočim na tekmovanju, še posebej pa vsem na zmagovalnih stopničkah. Upamo, da se vidimo tudi naslednje leto. Datum je že določen, nedelja 20.06.2010.

Foto: @DomenČernač   @MarkoLičan

Sponzorji tekmovanja so bili: Kolektor Liv d.o.o., Liv Hidravlika in Kolesa d.o.o., Eurospin Eco d.o.o., Adriatic Slovenica, Gold Club Sežana, Hrvatič - Vulco Sežana, PVC Nagode d.o.o., PomiPlast d.o.o. Postojna, Mizarstvo Kastelc, Goreiška Brda, Kamnoseštvo Avsec, Žolna Sport.
Prav tako se zahvaljujemo za pomoč: Osovni šoli Knežak, Gasilcem Koritnice, Gostišče Mašun, CPK Koper,