PSLO #4 – Stahovica - Kronometer Kamniška Bistrica

Milan in Mitja na stopničkah

V soboto 19.5.2012 je bila organizirana šesto tekmovanje za PSLO v disciplini kronometer. Tekma potka na priljubljeni trasi od Stahovice do Kamniške Bistrice v dolžini 8 km z 260 mm višinske razlike. Trasa je zanimiva predvsem zaradi tega, ker se ves čas bolj ali manj vzpenja, za zaključek pa nas pričaka dobrih tristo metrov strmega, preko 10% klanca.

Na tekmo smo prišli v hladnem a lepem vremenu, tako, da je ogrevanje zahtevalo kar nekaj več »cunjic«, kot smo bili vajeni na dosedanjih dirkah. Do starta pa se je ogrelo na prijetno tekmovalno temperaturo, tako, da nam je bilo vsem na cilju pošteno vroče.

Na dirki se je pojavilo okrog 150 udeležencev, od tega pet iz našega kluba, kar postaja že stalnica na letošnjih dirkah. Najboljši uvrstitvi sta z drugima mestoma v svojih kategorijah dosegla Milan Bahar in Mitja Oter – čestitamo! Ostali trije klubaši smo se znašli tudi znotraj točk. V svojih kategorijah smo si privozili: Domen Otoničar 10., Franci Bajec 12. in Janez Otoničar 8. mesto.

Tekmovanje je bilo po organizacijski plati organizirana brez pripomb, graja na račun organizatorja pa gre v toliko, da udeležencem na koncu dirke ni privoščil niti kapljice vode, kaj šele kakšno okrepčilo v obliki pašte ali sendviča, kar je običajna praksa na večini tekem PSLO.

Upam, da se bo udeležba naših tekmovalcev na naslednjih tekmovanjih kaj okrepila, saj se bližajo tekmovanja v kategoriji vzpon – prva bo na sporedu naša domača, 10. Vzpon na Mašun. Vabljeni vsi!

FOTO - @Prva Etapa, Maria

@Domen