Kolesarsko tekmovanje za člane KK Postojna
pokal KK Postojna
1. Kolesarski klub Postojna razpisuje tekmovanje in točkovanje za pokal KK Postojna v kolesarski sezoni 20xx

2. Pokal prejme najboljši kolesar in kolesarka v skupni generalni uvrstitvi.

3. Razpisane kategorije za tekmovalno sezono 20xx so:

4. V točkovanje so avtomatično vključeni vsi udeleženci posameznega razpisanega tekmovanja (točka 5) in so člani KK Postojna.
V rezultatih (točkovanje) s posameznega tekmovanja se upoštevajo vsi uvrščenih tekmovalci KK Postojna. Zmagovalec točkovanja je tekmovalec, ki zbere največje število točk. V primeru, da ima več tekmovalcev enako število točk, je boljši tisti, ki se je udeležil več tekmovanj oziroma ob enakem številu tekmovanj, je bolje uvrščen na zadnjem klubskem tekmovanju.

5. V tekmovalni sezoni 20xx se v točkovanju upoštevajo rezultati, doseženi na naslednjih tekmovanjih:

-  Ljubljana - Maraton Franja - cestno – veliki maraton (bonus 0,35 točke)

-  Ljubljana - Maraton Franja - cestno – mali maraton

-  Belsko - Po poteh Erazma Predjamskega – MTB

-  Vipava - Kolesarska dirka na Nanos - MTB in cestno

-  Postojna - Kolesarski dan v Postojni - MTB in cestno – klubska krono dirka

-  Postojna - Bowling - klubski decemberski "team building"

Organizator si pridržuje pravico v primeru spremembe dolžine dirke, termina, odpovedi dirke in podobno, da spremeni seznam dirk.

6. Rezultati tekmovanj v sezoni 20xx se točkujejo na naslednji način: Prvo uvrščeni prejme 100 točk. Ostali tekmovalci pa prejmejo toliko točk, kolikor so časovno zaostali za prvo uvrščenim, prejmejo točke, ki so zmanjšane za časovni zaostanek.

Ker pa se pričakuje majhne razlike med tekmovalci se med prvih 5 dodelijo bonus točke kot:
1 +5,   2 +2,50,   3 +1,25,   4 +0,63,   5 +0,32

7. Lestvica generalne uvrstitve po kategorijah se oblikuje pred / na zadnji tekmi, (točka 3).

8. Udeleženci nastopajo in vozijo na vseh tekmovanjih na lastno odgovornost in morajo spoštovati veljavne cestno prometne predpise. Omenjeno še posebej velja na zadnji klubski kronometrski tekmi. Udeleženci odpeljejo tekmo na svojo lastno odgovornost. Organizator ne odgovarja za nastale poškodbe oziroma škodo tretjim osebam. Tekmovanje za pokal KK Postojna je rekreacijskega značaja.

9. Točkovanje in odločitve o spremembi razpisa vodita predstavnika organizatorjev. Lestvica generalne uvrstitve, odločitve ter spremembe bodo objavljene sprotno na spletni strani KK Postojna

Postojna , xx.xx.20xx

Kolesarski klub Postojna